Program pentru sprijinirea dezvoltării competențelor antreprenoriale ale studenților

Vă aducem la cunoștință lansarea programului EIT Food RIS Solutions, ce are ca obiectiv sprijinirea dezvoltării competențelor antreprenoriale pentru studenți.

Programul reprezintă o oportunitate pentru echipe ambițioase de studenți (licență, master sau doctorat) care doresc să se implice în rezolvarea problemelor industriale identificate de parteneri.

Primele 20 de echipe de studenți vor avea șansa  de a participa la Food Marathons – Foodhatons. Evenimentele vor avea loc în Polonia și Italia, în luna noiembrie 2019. Pentru a participa la competiție, studenții trebuie să se organizeze în echipe, să înregistreze un videoclip în care să prezinte idei pentru rezolvarea problemelor industriale în domeniul agro-alimentar.

Termenul limită pentru înscriere este 30 iunie 2019.

Mai multe detalii puteți găsi aici.