Școala Internațională de Vară în Vilnius, Lituania

Universitatea de Științe Aplicate din Vilnius, Lituania invită studenții internaționali la Școala Internațională de Vară care se va desfășura în luna august 2019 în campusul Universității, amplasat într-o zonă împădurită, la marginea orașului Vilnius.

La Școala Internațională de Vară pot participa atât studenții care au terminat minim un an de cursuri universitare precum și absolvenții de studii de licență interesați să își dezvolte abilitățile și cunoștințele profesionale, să își îmbunătățească nivelul limbii engleze, să exploreze Lituania și să descopere cultura acestei țări.

Studenții participanți la acest program vor primi 3 credite ECTS.

În cadrul acestei Școli de Vară, studenții vor avea oportunitatea de realiza vizite la companii.

Costul programului:

• 400 Euro pentru participanți ce provin de la instituțiile partenere ale Universității de Științe Aplicate din Vilnius;
  • 600 Euro pentru restul participanților

Această sumă include: taxa de participare, diplomele, cazarea în cămin, tichetele pentru transport local, micul dejun și prânzul, programul social.

Mai multe detalii găsiți pe pagina oficială a proiectului: http://summerschool.viko.lt/