Nouă sesiune de examene DELF elevi și DELF DALF

Până pe 14 februarie, vă puteţi înscrie la o nouă sesiune de examene DELF ELEVI şi DELF DALF, organizată de Institutului Francez din Iaşi. Sesiune va avea loc în perioada 23 – 24 februarie 2019.

Centre de examen : Institutul Francez Iași,  Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava și Colegiul Național „Petru Rareș” Piatra Neamț

Diplomele DELF DALF reprezintă un atu pentru studiile și cariera dumneavoastră! 34% din locurile de muncă din România sunt destinate vorbitorilor de franceză ! Firmele francofone din Iași sunt în căutarea lor! Și elevii care obţin aceste diplome au beneficii importante: sunt scutiți de testele și examenele de limbă de la intrarea în clasa a V-a, franceză intensiv, clasa a IX-a, franceză bilingv, examenul de limbă de la bacalaureat.

Pentru mai multe informaţii, vă invităm să accesaţi pagina de Facebook a Institutului Francez din Iaşi sau site-ul Institutului Francez din România :