Office Job/ Colectare debite/ Call center

Candidatul ideal
Daca ai:
• Excelente abilități de comunicare și convingere;
• Atenție la detalii, perseverență și dorința de a-ți construi o carieră în domeniul financiar;
• Experiență în colectare debite (constituie avantaj);
• Studii medii/ superioare în curs/ superioare finalizate;
• Cunosținte de lucru cu pachetul Microsoft Office (constituie avantaj);

Descrierea jobului
Alatură-te echipei noastre și responsabilitățile tale vor fi:
• Contactarea telefonică a clienților cu restanțe, aflarea situației lor financiare actuale și negocierea termenelor de plată;
• Găsirea celor mai bune modalități de plată a debitelor, inclusiv prin incheierea angajamentelor de plată;
• Realizarea target-ului lunar de suma colectată;
• Înregistrarea în mod corect, complet și în timp util în sistemul de lucru a rezumatului apelului telefonic;
• Gestionarea într-un mod cât mai eficient a portofoliului de clienți alocat și realizarea de rapoarte periodice de activitate;

Noi iți oferim
• Training de specialitate;
• Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică și motivată în care ai posibilități de afirmare;
• Cultura organizatională ce promovează profesionalismul și performanța.

Descrierea companiei
Integral Collection SRL activează în domeniul managementului creanțelor din România. Parte din grupul American NCH, își desfasoară activitatea la standard de calitate, oferă angajaților săi un mediu potrivit în care să-și dezvolte abilitățile și pune la dispoziție programe software moderne de lucru, training-uri și programe de formare profesională.