Hotel Unirea angajează Recepționer

Candidatul ideal:

  • Studenți/masteranzi, cu experiență în domeniu, trebuie să își dorească o carieră în industria turismului, să aibă o atitudine amabilă în general, deschiși să învețe lucruri noi, politicoși;
  • Foarte bune abilități de comunicare și prezență agreabilă;
  • Adaptabilitate, răbdare, atenție la detalii;
  • Dorință de a învăța lucruri noi;
  • Proactivitate, capacitatea de a găsi soluții, inițiativă, optimism;
  • Cunoașterea limbii engleze este obligatorie, a doua limbă reprezintă un avantaj;
  • Salariul și beneficiile acordare se discută la interviu.

Descrierea jobului:

  • Activitatea principală constă în cazarea clienților hotelului, oferirea de informatii clientilor si diverse activitati de receptie;
  • Aplică politicile de marketing și cele tarifare ale companiei;
  • Negociază tarifele pentru clienți în limitele stabilite;
  • Efectuează operațiile legate de check-in, check-out (verificare documente, incasare serviciu);
  • Operează în sistemul de gestiune, preia, înregistrează și confirmă rezervările;
  • Întocmirea documentelor necesare;
  • Promovarea serviciilor oferite clientilor;
  • Soluționarea eficienta a tuturor solicitărilor înregistrate.

CV-urile pot fi trimise la adresa: resurseumane@hotelunirea.ro
Mai multe detalii pot fi obținute de la: tel. 0736.657.561 și www.hotelunirea.ro/cariere