EOS KSI Iasi face angajări pentru postul de Debt collection officer Iași

Candidatul ideal

Ne plac oamenii comunicativi, care se integrază ușor într-o echipă și care spun fără ezitare “DA” provocărilor.

Despre tine știm că:

• ești student sau ai finalizat deja facultatea;
  • îţi place să vorbești cu oamenii, să îi asculți și să îi ajuți în rezolvarea problemelor lor;
  • știi să negociezi și ai făcut acest lucru cu ușurință, fie pentru tine, fie pentru cei din jurul tău;
  • ești orientat pe găsirea de soluții în orice împrejurare;
  • ești o persoană pozitivă, amabilă, dar în același timp fermă și convingătoare;
  • lucrezi bine în echipa;
  • organizarea și inovația sunt punctele tale forte;
  • ești persoana care se implică 100% în ceea ce face.

Descrierea jobului

O zi în EOS pentru un colector arată astfel:

• Aplici procedurile de colectare specifice companiei interacționând cu debitorii la telefon sau pe e-mail;
  • Oferi informații debitorilor în legatură cu aspectele particulare ale debitelor pe care aceștia le au;
  • Identifici cele mai bune soluții de plată și negociezi termene de plată cu debitorii într-o manieră profesionistă;
  • Efectuezi sarcini administrative generale: actualizezi baza de date cu informații relevante, monitorizezi plățile conform angajamentelor stabilite cu debitorii.

Beneficii:

• Program de lucru flexibil;
  • Pauză de masă de o oră inclusă în program;
  • Stabilitate prin plata salariului fără întârziere, în zi fixă, pe care o respectăm în fiecare lună;
  • Bonuri de masă;
  • Asigurare medicală;
  • Bonus lunar în funcție de performanță;
  • 1 zi de concediu suplimentar pentru fiecare an vechime în cadrul companiei;
  • 1 zi de concediu suplimentar pentru ziua de naștere;
  • Programe de training și dezvoltare realizate și susținute de traineri autorizați;
  • Evenimente interne și cu echipa, în afara sediului companiei;
  • Concursuri interne organizate în cadrul echipei;
  • Oferte preferențiale de la furnizori de telefonie mobilă și instituții bancare.

Te așteptăm în echipa EOS!

– – –

Descrierea companiei

EOS KSI Romania a fost fondată în anul 2002 sub denumirea KSI Kasolvenzia Romania și face parte din Grupul EOS, unul dintre cei mai importanți furnizori de servicii financiare personalizate din lume, având ca activitate principală de business managementul creanțelor.
Respectand motto-ul „With head and heart in finance” („Cu rațiune și emotie în finanțe”), EOS KSI oferă servicii de achiziție de portofolii de creanțe și colectare creanțe la nivel național și internațional, prin intermediul rețelei de parteneri din peste 140 de țări, având un rol important în economie deoarece o gestionare profesională a creanțelor reintroduce lichiditățile în circuitul economic.
EOS KSI are în prezent aproximativ 650 de angajați și este reprezentată la nivel național de 14 birouri regionale și de o rețea dedicată de firme de avocatura și executori judecătorești. Valorile Grupului EOS sunt înscrise în Codul de Conduită, care funcționează ca un ghid pentru activitatea zilnică a companiei. Prin acest cod este descris modul în care angajații EOS lucrează împreună și în care își tratează clienții, partenerii de afaceri și colaboratorii: cu atenție și înțelegere, cu hotărâre, încredere, deschidere și flexibilitate.