ATOR invită studenți la dialog

ATOR Iași a dat startul unui noi proiect intitulat: „Studenți în dialog”. Acesta presupune întâlniri săptămânale la Biserica Sf. 40 de Mucenici (lângă Facultatea de Informatică) miercurea de la ora 18.00. Programul întâlnirilor cuprinde Paraclisul Maicii Domnului și dialoguri tematice cu un invitat sau sesiuni de formare.

Prima întâlnire a avut loc miercuri, 25 octombrie 2017 când cei prezenți au parcurs împreună o sesiune de formare despre comunicare și lucru în echipă susținută de Raj Vasile Bostan, formator acreditat ANC (Agenția Națională pentru Calificări).

Scopul proiectului este acela de a realiza o comunitate de studenți dinamici, creativi și demni care să inspire și să aducă plus de valoare în mediul academic ieșean.

Pot participa la aceste întâlniri toți studenții ieșeni, participarea fiind gratuită.