Academia Atelierul Digital

Google România lansează, în perioada 9-12 noiembrie, o nouă ediție a Academiei Atelierul Digital pentru Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

În 2017 Google România a creat prima școală gratuită de digital dedicată studenților pasionați de marketing online, care doresc să își construiască o carieră în această direcție. Proiectul nu s-a oprit aici, iar astăzi cei mai buni studenți participanți vor avea șansa să continue cu un internship plătit pe o perioadă de șase luni, în Hub-urile Atelierul Digital din universitățile partenere.

Subiectele abordate la Academie sunt următoarele:

– Digital Trends;

– Elementele de bază ale unui website;

– Google AdWords;

– Google Analytics;

– SEO;

– Social media (Facebook, LinkedIn, YouTube);

– Business Strategy.

Înscrierile se fac până duminică, 22 octombrie, AICI.

Nu se percepe taxă pentru înscriere sau participare, iar transportul, cazarea și masa sunt asigurate de către organizatori.

În urma unui proces de selecție, studenții aleși vor fi invitați la București, unde timp 4 zile vor fi instruiți de traineri și specialiști Google.

Programul este realizat de Google România, având Fundația LEADERS ca partener educațional.