Information Business Consulting angajează Consultant SAP Junior

Information Business Consulting, companie cu capital privat integral românesc și o experiență de peste 8 de ani în consultanță și implementare de soluții de software, recrutează consultant SAP junior.

Viziunea noastra este de a transforma permanenta evoluție a mediului IT într-o oportunitate, de a livra soluții destinate provocărilor de mâine, prin crearea de noi modele de business pentru viitor.

Prioritatea şi direcţia noastră de dezvoltare sunt noutăţile în domeniu.

Imagineză-ţi că poţi face parte dintr-o echipă în care eşti incurajat şi liber să inveţi, să evoluezi, să faci ce te pasionează şi acesta să fie chiar job-ul tău! Dacă te regăseşti în cele de mai sus, te invităm să ni te alături. Fii omul potrivit la locul potrivit! Trimite acum CV-ul tau pe email la: dorina.livadaru@ibcromania.ro .

OBIECTIVUL POSTULUI:

Asigura implementarea solutiilor informatice prin analiza, configurarea şi implementarea modulului alocat.

AVANTAJE:

+ Oportunitate reală pentru cei care iși doresc să se formeze și să se dezvolte profesional în domeniul consultanței IT, întrun ritm adecvat, alături de o echipă cu competențe profesionale deosebite;

+ Mediu de lucru care stimulează performanța și motivează angajații;

+ Va lucra în proiecte complexe.

RESPONSABILITĂȚI:

+ Analiza proceselor de afaceri;

+ Customizarea modulului SAP alocat în concordanță cu nevoile de business;

+ Conturarea integrării modulelor;

+ Documentarea funcționalităților implementate;

+ Suport UAT și teste de integrare;

+ Suport pentru trecerea în exploatare productivă;

+ Servicii de suport pentru aplicații SAP standard și specifice clienților, în cadrul unei activități normale de Helpdesk.

CERINȚE:

+ Studii superioare;

+ Experiență relevantă în contabilitatea financiară și contabilitatea de gestiune (controlling) pentru cei interesați de modulele financiare;

+ Cunoștințe privind procesele de afaceri specifice modulelor logistice (achiziții, vânzări) pentru cei interesați de aceste module;

+ Cunoștințe privind procesele de afaceri legate de resurse umane și salarizare pentru cei interesați de modulele specifice acestor activități;

+ Studii relevante, cunoștinte de programare într-un limbaj orientat obiect și cunoștințe relevante privind bazele de date pentru cei interesați de modulul ABAP;

+ Experiență în modelarea proceselor din cadrul unei organizații;

+ Reprezintă un avantaj: Experiență în utilizarea SAP;

+ Cunoștințe limba engleză – nivel avansat;

+ Disponibilitate pentru deplasări frecvente în țară.

CANDIDATUL IDEAL:

+ Competență și disciplină profesională;

+ Capacitate de organizare și planificare;

+ Orientare către client;

+ Spirit analitic;

+ Interesul permanent pentru noutățile tehnologice specifice;

+ Autoperfecționare și valorificarea experienței dobândite;

+ Abilități deosebite de comunicare și interacțiune atât în relația cu clientul cât și cu echipa;

+ Capacitate de a se integra și colabora în cadrul echipei.

BENEFICII:

+ Pachet salarial conform experienței și responsabilităților postului;

+ Se asigură dotare adecvată activității: laptop și telefon de serviciu;

+ Abonament servicii medicale-furnizor privat.