Cursuri de vară la Institutul Francez Iași

Institutul Francez din Iaşi, situat pe bulevardul Carol, nr. 26, vă aşteaptă în vara aceasta cu  noi formule de cursuri, adresate atât adulţilor, cât şi celor mici. Noile tipuri de cursuri pe care vi le propunem vă vor permite să faceţi progrese mai mari în timp mai scurt, iar costurile vor fi considerabil mai mici.

Pe cei mici îi aşteptăm cu o mulţime de jocuri şi ateliere distractive, prin care vor descoperi bucuria învăţării limbii franceze şi plăcerea de a-şi petrece timpul liber într-un cadru de poveste, cu profesori dinamici şi puşi pe jocuri.

CLUBUL DE VACANȚĂ 2017

Oferiți copilului dumneavoastră trei săptămâni de activități ludice în limba franceză, în vacanța de vară, la Institutul Francez!

FRANCEZA EXPRES LA IFI, VARA 2017

Vă întrebați cum puteți să începeți să vorbiți în franceză mai repede, cum ați putea trăi, învăța sau lucra în Franța, Canada sau alte țări francofone, unde ați putea să vă pregătiți pentru examenele DELF, DALF, TEF, sau unde ați putea să vă îmbunătățiți nivelul de franceză pentru serviciu?

Vara aceasta vă așteptăm la:

SESIUNI DE CURSURI EXPRES (trei week-end-uri, câte 6.5 ore pe zi, module de 45 ore, plus două ore de conversație), înscrieri până pe 16 iunie.

EXPRES 1: 24 – 25 iunie (23 iunie – conversație), 1 – 2 iulie (30 iunie – conversație), 8 – 9 iulie (7 iulie – conversație).

EXPRES 2: 15 – 16 iulie (14 iulie – conversație), 22 – 23 iulie (21 iulie – conversație), 29 – 30 iulie (28 iulie – conversație).

CONVERSATION, CAFÉ, CROISSANT – conversație pe teme contemporane, la o cafea și un croasant (7.5 ore, à la carte, începând de pe 19 iunie)!