Participă la evenimentul „Oportunități de carieră la Banca Centrală Europeană”

În urmă cu două săptămâni, o delegație a UAIC a participat la Female Talent, un eveniment de carieră organizat de Banca Centrală Europeană.

Ediția din acest an s-a concentrat pe promovarea oportunităților de carieră pe care le pot accesa studenții, masteranzii și doctoranzii Facultăților de Biologie, Chimie, Economie și Administrarea Afacerilor, Fizică, Matematică și Informatică. Universitatea noastră a fost reprezentată de o delegație din care au făcut parte studentele Oriana Oniciuc (Facultatea de Informatică) și Laura Hroștea (Facultatea de Fizică).

Pentru a împărtăși din experiența avută, îți transmitem invitația de a participa la evenimentul cu titlul „Oportunități de dezvoltarea carierei în cadrul Băncii Centrale Europene”, organizat miercuri, 24.05.2017, intervalul 12.00-13.00, în Sala Ferdinand (Corpul A, Rectorat, etajul II). În cadrul acestei întâlniri vei afla informații despre:

• Stagii de practică
  • Programe pentru absolvenți
  • Locuri de muncă
  • Evenimentul Female Talent@ECB.