Lecția de management – ediția a XI-a

Facultatea de Economie şi Administrarea Afacerilor (FEAA), Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, organizează cea de-a XI-a ediție a evenimentului Lecția de Management. Aceasta se va desfășura luni, 22 mai, ora 18.00, amf. B1 (corp B). Sunt invitați studenții de la licență anul I, II și III, precum și masteranzii interesați de domeniul Managementului.

Invitatul special al evenimentului este Gabriela Coman, Coordonator Incubator de afaceri – Tehnopolis Iași. Tema acestei ediții – „Incubatorul de afaceri – sprijin pentru tineri antreprenori”. Lecția de Managemen va dura aproximativ 90 de minute.

Evenimentul  vine în sprijinul tinerilor antreprenori. Acesta reprezintă un proiect de difuzare a opiniilor practicienilor către studenții pasionați de acest domeniu.

Mai multe informații despre eveniment puteți afla de pe pagina de Facebook și din articole publicate în mass-media.