Concurs foto: #eusuntUAIC

În luna mai, Universitatea ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iași își invită membrii comunității de pe Instagram să împărtășească din specificul vieții de student UAIC. Mai exact, studenții Universității ,,Alexandru Ioan Cuza” sunt invitați să publice pe contul lor de Instagram o fotografie ce reprezintă viața de student, prin ochii lor, cu textul #eusuntUAIC. Fiecare persoană are dreptul să se înscrie cu o singură fotografie. Fotografiile trimise vor intra în concurs odată ce sunt publicate, iar la finalul fiecărei săptămâni, fotografia cu cele mai multe aprecieri (likes) va fi declarată câștigătoare. Autorul celei mai apreciate fotografii va prelua pagina de Instagram a UAIC pentru următoarea săptămână și va publica mai multe ipostaze ale vieții de student UAIC. La finalul lunii, autorul celei mai populare imagini va primi un premiu constând în obiecte promoționale personalizate UAIC. Regulamentul complet al campaniei este disponibil AICI.