Concurs studențesc de fotografie: „Protejăm viața, protejăm Pământul”

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași invită studenții la concursul de fotografie: „Protejăm viața, protejăm Pământul”. Competiția este deschisă studenților (de orice naționalitate și de orice nivel: licență, masterat, doctorat) înscriși la o universitate de stat sau particulară din orașul Iași. Premierea, însoțită de o expoziție publică, va avea loc pe data de 6 mai 2017.

CONDIȚII DE PARTICIPARE:

Trimiteți o fotografie originală, color sau alb-negru, în format tiff ori jpeg, cu rezoluție bună, înainte de 30 aprilie 2017, pe adresa cru.uaic@yahoo.fr. Imaginea trebuie să corespundă tematicii generale „Protejăm viața, protejăm Pământul”.

Adăugați un titlu și o descriere/legendă de 30-50 de cuvinte, în limba franceză.

Precizați numele, prenumele, afilierea (universitatea, facultatea, specializarea, anul de studii) și datele de contact (e-mail, telefon).

Dată limită pentru înscrieri: 30 aprilie 2017. Mai multe informații puteți găsi pe pagina de facebook.

PARTENERI:

• Agenția universitară a Francofoniei – Biroul Europa centrală și orientală (AUF-BECO)
  • Institutul Francez din Iași
  • Lectoratul Francez al Universității Alexandru Ioan Cuza
  • Centrul de reușită universitară al Universității Alexandru Ioan Cuza (CRU UAIC)
  • Centrul de reușită universitară al Universității de Medicină și Farmacie Grigore T. Popa (CRU UMF)
  • Centrul de reușită universitară al Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară lon lonescu de la Brad (CRU USAMV)
  • Corporația Medicală din Iași (CMI)
  • Asociația Studenților Francofoni din Iaşi (ASFI)
  • Asociația Studenților Jurnaliști din Iași (ASJ)

CONTACT:

Centrul de reușită universitară al Universității„ Alexandru Ioan Cuza” din Iași (CRU UAIC): cru.uaic@yahoo.fr