Red Point angajează Office Administrator

Informații:

Job: Office Administrator

Nivel cariera: Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite: engleză

Adresa/ adresele jobului: Iași

Responsabilități:

  • Asigurarea bunei funcționări a sediului companiei, a punctelor de lucru și a spațiilor închiriate;
  • Gestionarea fluxului de documente în companie și cu clienții/furnizorii;
  • Gestionarea relației cu furnizorii companiei;
  • Activități de protocol;
  • Administrare parc auto;
  • Aprovizionarea companiei cu birotică și materiale de curățenie;
  • Administrarea cardurilor de acces și a obiectelor de inventar.

 Activități:

  • Asigură activitatea de primire, înregistrare, repartizare și predare a corespondenței, primită prin poștă/curier și electronic pe email;
  • Transmite corepondența prin curier, întocmește AWB-ul de expediție și urmărește livrarea acestuia;
  • Verifică, ștampilează, arhivează și se îngrijește în general de buna păstrare a documentelor;
  • Gestionează spațiile de cazare închiriate (chirii, utilități, programări interne spații cazare, reparații). Menține relațiile cu administratorii imobilelor;
  • Efectuează rezervări pentru spații de cazare și mijloace de transport, inclusiv avion, conform procedurilor interne;
  • Urmărește plățile aferente chiriilor, utilităților, facturilor administrative;
  • Organizează și răspunde de curățenia și buna funcționare a sediului companiei, coordonează personalul responsabil de curățenie;
  • Păstrează programul de întâlniri al directorilor, stabilește întâlniri la cererea acestora, redactează documentele necesare bunei desfășurări a întâlnirilor (minute ale întâlnirii);
  • Conlucreaza cu colegii din departamentul de marketing și resurse umane  pentru identificarea, organizarea și buna desfășurare a tuturor evenimentelor organizate de companie;
  • Gestionează relația cu furnizorii de utilități și de servicii administrative;
  • Asigură protocolul ședințelor cu clienții și cel necesar activităților interne și comenzile pentru prânz la firmele de catering;
  • Asigură aprovizionarea companiei cu birotică și materiale de curățenie, conform necesarelor interne;
  • Întocmește documentele de deplasare ale general managerului și se asigură ca acestea sunt înregistrate și arhivate;
  • Asigură evidența tuturor necesarelor de deplasare, conform procedurilor interne;
  • Gestionează documentele companiei, inclusiv prin încarcare acestora în Sharepoint: notificări, înștiințări, procese verbale, facturi acceptate de clienți, etc.;
  • Administrează parcul auto al companiei, prin efectuarea de rezervări ale mașinilor de serviciu, asigurări, roviniete, evidență revizii, evidență situații contracte de leasing, împreună cu responsabilul de parc auto;
  • Administrează sistemul de acces în clădire prin configurarea cardurilor acces și a setărilor necesare bunei funcționări a sistemului;
  • Se asigură de predarea/primirea de către angajați a obiectelor de inventar necesare activității curente.

Cerințele specifice:

  • Studii superioare;
  • Cunoştinte de limba engleza, scris şi vorbit, nivel mediu;
  • Excelente abilitati de comunicare (verbal si in scris) si negociere;
  • Bun administrator;
  • Capacitate de analiza si orientare catre solutii;
  • Capacitatea de a lucra intr-un mediu dinamic;
  • Abilitatea de a lucra cu termene stranse;
  • Aspect placut, ingrijit

Beneficii:

  • Mediu de lucru dinamic într-o echipă tânără;
  • Oportunitatea dezvoltării unei cariere de durată într-o companie importantă din domeniul IT;
  • Traininguri;
  • Pachet salarial motivant.

Pentru mai multe detalii http://rpss.ro/ro_RO/cariere/posturi-disponibile/office-administrator/