Grup de suport pentru studenții UAIC cu nevoi speciale

a2_grup-suport-page-001Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației propune un grup de suport dedicat studenților cu nevoi speciale înscriși la studii de licență/master/doctorat în cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași. Aceștia vor putea participa, gratuit, la întâlniri periodice unde se vor dezbate dificultățile întâmplinate și propune soluții, se vor celebra acele propuneri care ajung să fie implementate și, mai ales, se va explora universul trăirilor emoționale asociate.

Întâlnirile, cu o durată de 2 ore, vor avea loc în corpul R (fost Romtelecom), sala R302-304, fie săptămânal fie bilunar, într-o zi stabilită de comun acord cu membrii grupului.

Pentru înscrieri și informații suplimentare, cei care doresc să facă parte din acest grup sunt rugați ia legătura cu doamna asist. dr. Oana Dănilă, la adresa de e-mail danila.oana@uaic.ro sau la numărul de telefon 0744400950.