GfK Vocational School – startul pentru cariera ta în cercetarea de piață

GfK Vocational School îți propune un start profesional într-un mediu prietenos, sub îndrumarea unor mentori implicați, astfel ca tu să te antrenezi pentru un job pe măsura abilităţilor tale şi să obții o viziune mai clară asupra a ceea ţi se potriveşte.

Ce este GfK Vocational School

Realizat de către Şcoala de Valori în parteneriat cu GfK Global Service Center Iași, companie lider în cercetarea de piaţă din România, proiectul GfK Vocational School se adresează absolvenților de licee teoretice și tehnice din Iași care își doresc un loc de muncă, dar nu au descoperit încă ce domeniu li se potrivește.

Te regăsești într-una din următoarele situații?

• Vrei să descoperi ce înseamnă un loc de muncă.
  • Ai luat BAC-ul, dar nu știi la ce facultate să te înscrii și nici ce job ți s-ar potrivi.
  • Ți-ai ales facultatea, dar vrei să lucrezi încă din timpul studenției, pentru a fi independent financiar și a dobândi experiență profesională.
  • Nu te-ai înscris la BAC sau nu ai luat încă examenul, dar îți pasă de dezvoltarea ta profesională și nu vrei să bați pasul pe loc.

Dacă Da şi, în plus, ai abilităţi de lucru cu calculatorul, acorzi atenţie detaliilor şi te descurci în limba engleză, eşti aşteptat la GfK Vocational School.

Structura proiectului:

• 1 săptămână de educație nonformală (12-16 septembrie 2016), cu ateliere livrate de trainerii din Școala de Valori, în cadrul cărora îți descoperi valorile și pasiunile și îți dezvolți abilități utile pentru un job, indiferent de domeniu.
  • Trei săptămâni de practică și workshop-uri de specialitate (19 septembrie – 5 octombrie 2016). Sub îndrumarea profesioniștilor GfK Global Service Center Iași, vei înțelege mai bine ce presupune munca în cercetare de piaţă.
  • La finalul proiectului, tinerii care se regăsesc în activitatea de cercetare de piață vor putea opta pentru un internship sau un job în cadrul GfK Global Service Center Iași (octombrie-noiembrie 2016).

De ce să participi:

•         Înveți lucruri practice, utile în orice loc de muncă (comunicare, lucru în echipă etc.)
  •         Te familiarizezi cu domeniul cercetării de piață
  •         Devii mai încrezător în propriile calități
  •         Îți descoperi potențialul
  •         Poți obține un job corespunzător abilităților tale
  •         Te familiarizezi cu mediul de lucru dintr-o companie de succes de pe piața românească

Modalitatea de înscriere

Înscrie-te în perioada 1- 30 august, completând FORMULARUL de ÎNSCRIERE. Participarea la proiect este GRATUITĂ.

Mai multe detalii găseşti pe pagina proiectului: http://scoaladevalori.ro/proiecte/gfk-vocational-school/

Adina Lionte, Project Manager

E-mail: adina.lionte@scoaladevalori.ro