AVITECH angajează grafician DTP

Candidatul ideal:

  • cunoștinte software: MS Office, Corel Draw, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe Dreamweaver;
  • cunoștinte de pre-press, tipar și producție publicitară;
  • cunoștinte limbaj de programare HTML
  • cunoștinte web design
  • atenție la detalii, simț estetic dezvoltat;
  • capacitate de a dezvolta concepte, creativă
  • persoană organizată și ordonată.
  • persoană creativă, pasionată de design și de creația grafică pe calculator;
  • capacitate foarte bună de lucru în echipă și în condiții de termene limită;

Descrierea jobului:

  • Propunere și realizare creație grafică pentru materiale de promovare – catalog, broșură, flyer, afiș, mapă de prezentare, bannere online etc.;
  • Prelucrare text, imagini, machetare brosuri, pliante si afise pentru promovarea firmei;
  • Pregătire pentru tipar a machetelor;
  • Realizare template-uri pentru campaniile de emailing;
  • Asigurare suport în administrarea portofoliului de site-uri web al companiei, precum și în actualizarea informațiilor de pe site-urile companiei;
  • Realizare şi gestionare bază de date cu fotografii ale companiei.

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, așteptăm cu interes CV-ul tău si portofoliul cu cele mai reprezentative lucrări pe adresa cariere@avitech.ro. Te rugăm sa specifici în subiect – „Candidatură Grafician AVITECH”.

Pentru mai multe informații aici.