Credius angajeaza ofițer colectare debite

Suntem o instituție financiară nebancară, tânără care oferă soluții de creditare optime, dedicate persoanelor fizice. În activitatea zilnică ne ghidăm dupa un set de valori, precum RESPONSABILITATEA, TRANSPARENŢA şi FLEXIBILITATEA. Dezvoltăm cu atenție relații bazate pe încredere cu clienții şi partenerii noştri. Integritatea şi onestitatea ne ghideaza în tot ceea ce facem.

Dacă eşti tânăr, ambițios şi vrei să-ți construieşti o carieră în domeniul financiar, alătură-te echipei noastre.

Dacă ai:

·         Excelente abilități de comunicare şi convingere;

·         Atenție la detalii, perseverență şi dorința de a-ți construi o carieră în domeniul financiar;

·         Experiența în colectare debite de minim 1 an;

·         Studii superioare în curs sau finalizate, de preferat în domeniul economic sau juridic;

·         Cunostințe avansate de lucru cu pachetul Microsoft Office şi experiență în programul în Charisma ERP (constituie avantaj);

Alătură-te echipei noastre si responsabilitățile tale vor fi:

·         Contactarea telefonică a clienților cu restanțe, aflarea situației lor financiare actuale şi negocierea termenelor de plată;

·         Găsirea celor mai bune modalități de plată a debitelor, inclusiv prin încheierea angajamentelor de plată;

·         Realizarea target-ului lunar de sumă colectată;

·         Înregistrarea în mod corect, complet şi în timp util în sistemul de lucru a rezumatul apelului telefonic;

·         Gestionarea într-un mod cât mai eficient a portofoliului de clienți alocat şi realizarea de rapoarte periodice de activitate;

Noi iți oferim:

Training intern;

Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică şi motivată în care ai posibilități de afirmare;

Cultură organizațională ce promovează profesionalismul şi performanța.

Aşteptăm CV-ul tău pe adresa de e-mail hr@credius.ro.