AIESEC Iași propune studenților o oportunitate de orientare profesională

FB-03AIESEC Iași  vine cu o nouă oportunitate pentru studenți: Proiectul MOVE. Acesta propune soluții și modalități prin care tu te poti orienta mai bine în carieră. Pe parcursul celor 5 sesiuni de training, vei putea invata mai multe despre orientarea în carieră și anume: importanța branding-ului personal, abilități de public speaking, colaborare și lucru în echipă.

Printre acestea vei avea  ocazia să afli ce urmărește un angajator la interviu, cum trebuie să îți completezi  CV-ul și cum trebuie să îl prezinți. Prin intermediul trainingurilor vei putea să îți îmbunătățești și nivelul limbii engleze deoarece cele 5 sesiuni vor fi ținute de un trainer internațional din Turcia.

Mai exact, subiectele care vor fi abordate sunt următoarele:

• dezvoltarea profilului personal;

• cum să dai feedback;

• puncte slabe şi puncte forte;

• plan de dezvoltare personală;

• punctele principale ale CV-ului;

• compunerea scrisorii motivaţionale;

• interviul: pregătirea şi planul;

• interviul: în timpul lui şi după;

• ce înseamnă să fii antreprenor.

Așadar, în perioada 29 aprilie-31 mai, ai ocazia să faci un pas în plus spre a obține cariera pe care o dorești! Află mai multe detalii AICI și înscrie-te până pe 26 aprilie!