Academia de Poliție vă invită să participați la Conferinţa ştiinţifică a studenţilor „Importanţa învăţământului universitar în cadrul societăţii bazate pe cunoaştere”, ediţia a IV-a, ce va avea loc în data de 30 aprilie 2015.

Conferința își propune să creeze un spațiu al dialogului și a colaborării și se adresează atât studenților de la programele de studii universitare de licență precum și studenților de la programele de studii universitare de masterat. Lucrările conferinței se vor desfășura la sediul Academiei de Poliție „Alexandru Ioan Cuza” din București, sectorul 1, Aleea Privighetorilor nr.1A.

Mai multe informații despre conferință pot fi obținute de pe site-ul instituței.