Totul despre Erasmus+

afis erasmus si open doors final finalLa inițiativa Agenției Naționale pentru Programe Comunitare în Domeniul Educației și Formării Profesionale, Departamentul de Relații Internaționale al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași (Biroul pt. Programe Comunitare) organizează E2OD – Erasmus Online Open Doors, un eveniment național care se va desfășura în toate universitățile înscrise în programul Erasmus. Acest eveniment are la bază promovarea oportunităților de studiu și practică pentru studenți în noul program Erasmus+. Evenimentul se adresează în special „bobocilor” și studenților UAIC interesați de aceste oportunități, și va avea loc vineri, 27 noiembrie 2014, începând cu ora 12:00 în Aula Magna ”Mihai Eminescu” (corp A, et.1).