Asociaţia SOCIUS caută asistent manager proiect

Asociaţia SOCIUS  anunţă deschiderea unei poziţii de asistent manager proiect în Iaşi, pentru o perioadă determinată de 14 luni, începând cu 01 august 2014 (cu posibilitate de prelungire a colaborării pe alte proiecte dacă va fi cazul). Sunt necesare studii universitare absolvite cel puţin la nivel de licenţă, indiferent de domeniul de studiu. De asemenea, se solicită o experienţă de minimum 6 luni pe o poziție similară, într-un proiect european finanțat prin POSDRU, în ultimii doi ani.

Cunoștințe și abilități specifice:

• înregistrare și îndosariere documente curente pe diferite structuri;
  • utilizarea cu ușurință a soft-urilor de bază ale pachetului Office (Word, Excel, Power Point);
  • redactare rapoarte lunare în formatul și în logica specifice POSDRU;
  • înregistrare primară grup țintă;
  • pregătire întâlniri (redactare draft-uri ordine de zi, redactare procese verbale, orientare participanți etc.);
  • redactare primară a documentelor de lucru;
  • realizarea dosarelor care însoțesc notificările, actele adiționale și raportările aferente cererilor de rambursare;
  • organizarea agendei curente a managerului de proiect;
  • gestionarea minuțioasă a matricei deplasărilor în proiect;
  • comunicare cu parteneri și alte persoane implicate în proiect.

Aspecte importante:

• relație prietenoasă cu limba română;
  • dorință de perfecționare pentru o carieră în domeniul implementării proiectelor cu finanțare europenă;
  • capacitatea de a înțelege și de a respecta o procedură/o solicitare în toate etapele/nuanțele sale;
  • să nu fie nevoit/ă să rostească cuvintele “am” și „uitat” consecutiv în aceeași propoziție;
  • să nu rupă ușa când ceasul indică finalul programului, coroborat cu ideea că nu timpul petrecut în birou este important ci contează rezultatele;
  • să aibă un comportament general în armonie cu mediul universitar;
  • să înțeleagă profund sensul afirmației: “bunul simț și rezonabilitatea sunt absolut necesare, orice altceva se poate învăța!”.

Se oferă

• contract de muncă full time pe perioadă determinată (14 luni, cu posibilitate de prelungire a colaborării pe alte proiecte dacă va fi cazul);
  • salariu motivant pentru poziție și nivel debut de carieră (1-3 ani);
  • posibilitatea de perfecționare în domeniul implementării proiectelor finanțate din fonduri europene.

Înscrierile se fac până cel târziu pe data de 13 iulie 2014 orele 24:00, pe adresa office@socius.ro, cu CV și scurtă scrisoare de intenție (maximum 20 de rânduri, exact pentru acest job!). Chiar dacă vă asigurăm că toate înscrierile vor fi atent analizate, doar persoanele care vor fi selectate pentru interviu vor fi contactate.