Sejur studenţesc la mare sub 100 de lei

Staţiunea Biologică Marină „Prof. dr. Ioan Borcea” Agigea, din cadrul Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” are o ofertă specială pentru studenţii săi.

Pentru perioada verii, studenţii pot fi cazaţi la Agigea pentru un tarif de 15 lei/pat/zi de persoană  în camere cu 2-4 paturi. Masa poate fi luată la cantina-restaurant a staţiunii, dimineaţa, la prânz şi seara cu preţuri rezonabile.

Pentru salariaţii Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași, tariful este de 20 lei/pat/zi, în timp ce pentru  salariații din afara Universității, preţul ajunge la 25 lei/pat/zi.

Staţiunea Biologică Marină „Prof. dr. Ioan Borcea” de la Agigea este situată în imediata vecinătate a mării, lângă Staţiunea Eforie Nord, cu posibilități de acces la baza de tratament Eforie Nord și Techirghiol.

Calea de acces către Stațiune recomandată este cea prin Constanța-Eforie Nord-Port Agigea (fără a intra în incinta portului!), stânga 300 m.