Conferința „Reforma în justiție și impactul asupra generației tinere”

Asociația Europeană a Studenților în Drept, ELSA Iași, are deosebita plăcere de vă invita la conferința „Reforma în justiție și impactul asupra generației tinere”. Schimbările legislative și măsurile luate în domeniul justiției afectează nu numai profesioniștii dreptului dar și studenții la drept, juriștii de mâine.

Alături de distinşii invitați – domnul judecător Cristi DANILEȚ, membru al Consiliului Superior al Magistraturii și formator al Institutului Național al Magistraturii și domnul prof. univ. dr. Tudorel TOADER, Decan al Facultății de Drept, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, Judecător al Curții Constituționale – va fi dezbătut subiectul reformei în justiţie, identificând impactul și efectele acestor schimbări asupra generației tinere precum și soluțiile pentru provocările prezente la ora actuală în sistemul de drept românesc.

Reforma in justitie si impactul asupra generatiei tinere
Click pentru a vedea afişul

Evenimentul va avea loc duminică, 17 noiembrie 2013, ora 11 : 00, amf. I.1 (Paul Demetrescu), Facultatea de Drept, corpul A al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași. Sunt așteptați studenți, masteranzi, cadre didactice, practicieni ai dreptului precum și toate persoanele interesate.