Recrutări Liga Studenților de la Geografie și Geologie

LSGG-recrutareLiga Studenţilor de la Geografie şi Geologie Iaşi este o asociaţie studenţească non-guvernamentală, apolitică şi non-profit, ce are ca scop susţinerea şi promovarea intereselor socio-profesionale ale studenţilor din Facultatea de Geografie şi Geologie Iaşi, sprijinirea activităţii de modernizare a învăţământului geografic ieşean, precum şi consolidarea relaţiilor cu mediile universitare şi de cercetare ştiinţifică din ţară şi străinătate.

Și în acest an universitar L.S.G.G. îşi propune să continuie tradiţia unor proiecte de mare anvergură prin care să contribuie la dezvoltarea activităţilor studenţeşti în cadrul mediului universitar ieşean. Ridicarea standardelor cultural-educative în mediul studenţesc, promovarea spiritului civic în rândul tineretului, precum şi facilitarea schimburilor internaţionale de oameni, cunoştinţe şi informaţii sunt  direcţii de dezvoltare ale organizaţiei.

Te așteptăm, așadar, în fiecare marți la ora 20.00, în amfiteatrul B8 (corp B, etaj III), la ședințele geo & geo!