Lansare de carte: „Sociologia religiilor. Credinţe, ritualuri, ideologii” de Nicu Gavriluţă

Invitatie lansare ,,Sociologia religiilor,,Marţi, 12 noiembrie 2013, la ora 12.00, în cadrul elegant oferit de Librăria „Orest Tafrali” (Corp A, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi). domnul prof. univ.dr. Nicu Gavriluţă, decanul Facultăţii de Filosofie şi Ştiinţe Social-Politice din cadrul UAIC îşi va lansa cea mai recent volum, „Sociologia religiilor. Credinţe, ritualuri, ideologii”, apărut la Editura Polirom.

La eveniment vor participa prof.univ.dr. Vasile Işan, rectorul Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, prof.univ.dr. Ştefan Afloroaei, conf.univ.dr. Dumitru Stan, conf.univ.dr. Conţiu Şoitu.