USR te invită să îţi exprimi părerea despre învăţământul universitar

opinia-coverUniunea Studenţilor din România (USR) desfășoară în perioada următoare o cercetare, privind opinia studenților asupra activităților socio-profesionale şi academice din universități. Cercetarea este necesară în vederea îmbunătățirii elementelor la care fac referire întrebările și implicit, a sistemului universitar din România. Studenţii de pretutindeni sunt invitaţi să evalueze starea actuală şi să stabilească prin intermediul unuichestionarmai amplu, direcţii viitoare ale învăţământului superior românesc.

Rezultatele chestionarului vor fi cuprinse într-un studiu ce va fi prezentat în cadrul celei de a VI-a ediţii a Congresului Studenţilor din România. Evenimentul va avea loc în perioada 17-19 mai, iar tema de anul acesta este „Un nou model de societate pentru tineri”.

Chestionarul poate fi completat online AICI.