Rămâi conectat

FacebookTwitterRSSYoutube

Cursuri gratuite de formare și dezvoltare pentru femei

În perioada septembrie 2011-noiembrie 2013 Universitatea ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, în parteneriat cu Universitatea de Vest din Timişoara şi Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca, oferă 6 cursuri gratuite de formare şi dezvoltare profesională pentru femei: Formator, Organizatea locului de muncă, Tehnici de comunicare, Animator socio-educativ, Dezvoltare personală și Reconcilierea vieții de familie cu cea profesională.

Principalul scop al acestor cursuri este acela de a asigura formarea şi dezvoltarea profesională a femeilor activ-ocupate care intră sau revin pe piaţa muncii, în vederea creșterii abilităților şi competențelor profesionale.

Pentru mai multe detalii cu privire la aceste cursuri accesați site-ul http://www.rsf.uaic.ro/index.php/component/content/article/21.