Cătălin Ştefănescu: “Mă feresc de oamenii care se schimbă zilnic”

Newsletterul Alma Mater al UAIC publică un interviu cu realizatorul emisiunii “Garantat 100%” de la TVR, Cătălin Ştefănescu. Interviul realizat de Anamaria Mocanu și Denisa Ilaşcu poate fi citit integral aici.

Născut pe 29 decembrie 1968 la Râmnicu Vâlcea, Cătălin Ştefănescu a absolvit în 1995 Facultatea de Litere a Universităţii Babeş Bolyai, din Cluj-Napoca, lucrarea de licenţă pe care a susţinut-o fiind despre teatrul antic din Grecia. Din 1999 este realizator şi gazdă a programului Garantat 100% de la TVR 1. Realizatorul a obţinut numeroase premii pentru reportajele şi filmele documentare realizate sub acest generic. Lista invitaţilor prezenţi în platoul Garantat 100%, de-a lungul timpului, cuprinde personalităţi de anvergura celebrei actriţe Vanessa Redgrave, a sopranei Sarah Brightman, a scriitorului-filosof Pascal Bruckner, a „guru-ului” branding-ului Wally Olins, a regizorului Andrei Şerban sau a coregrafului suedez Mats Ek, coordonatorul Cullberg Ballet.

Click pentru a citi interviul