Dezbatere cu Leslie Hawke: „13 reasons why you should bother”

Luni, 9 mai, ora 14.00, în Aula Magna „Mihai Eminescu” are loc dezbaterea „13 reasons why you should bother”, susținută de doamna Leslie Hawke.

Leslie Hawke conduce Asociația „Ovidiu Rom”, a cărei misiune este integrarea fiecărui copil sărac, cu vârsta cuprinsă între 3 și 6 ani din România în sistemul de învățământ, pentru a le oferi șansa să devină membri activi ai societății.

Acest eveniment face parte din proiectul Zilele Voluntariatului la UAIC, ce se desfăşoară între 9-15 mai 2011, şi este inclus în calendarul Anului European al Voluntariatului 2011.

Zilele Voluntariatului la UAIC este un eveniment organizat cu sprijinul Primăriei Municipiului Iaşi, al Fundaţiei Serviciilor Sociale Bethany, al Organizaţiei Salvaţi Copiii Iaşi şi al asociaţiilor studenţeşti partenere (AIESEC Iaşi, Asociaţia Studenţilor şi Absolvenţilor Facultăţii de Filosofie din Iaşi, Asociaţia Studenţilor Francofoni din Iaşi, Asociaţia Studenţilor Informaticieni Ieşeni, Asociaţia Studenţilor Creştini Ortodocşi Români, The European Law Students’ Association Iași, Liga Studenţilor Economişti, Liga Studenţilor de la Geografie şi Geologie, Asociaţia Europeană a Studenţilor la Relaţii Publice şi Comunicare, filiala Iaşi).