Venetian Masquerade – eveniment caritabil

Duminică, 8 mai 2011, ora 21:00 echipa „Xperience Event” şi Asociaţia Club Sportiv „Iaşi 21” organizează în Queen’s Club evenimentul caritabil Venetian Masquerade, destinat strângerii de fonduri pentru tinerii cu dizabilităţi locomotorii din cadrul asociaţiei.

„Xperience Event” reuneşte un grup de masterande pro-active din cadrul Facultăţii de Economie şi Administrarea Afacerilor, specializările „Analiză şi Strategie de Marketing” şi „Marketing şi Comunicare în Afaceri”, care printr-un proiect de specialitate desfăşurat în cadrul masterului colaborează cu Asociaţia Club Sportiv „Iaşi 21”. Aceasta este o asociaţie non-guvernamentală, înfiinţată în anul 2001, ce are drept scop principal încurajarea vieţii independente în rândul tinerilor cu dizabilităţi locomotorii, prin implicarea în activităţi sportive.

Venetian Masquerade recrează atmosfera Veneţiei din zilele de carnaval, îmbinând spiritul artistic cu cel altruist. Invitații nu trebuie să uite un detaliu semnificativ: masca venețiană. Imaginația și creativitatea lor pot ieși la suprafață în funcție de tipul de mască adoptat: „Colombina”, „Bauta”, „Medico Della Peste”, „Moretta/Servetta Muta”, „Volto/Larva”.

Programul evenimentului include momente artistice precum: recital susţinut de trupa 4 Universe, parada costumelor de epocă, promenadă pe catalige, statui vii, moment de teatru – Comedia del Arte realizat de The Joker’s Event, sesiune de portrete şi caricaturi, tombolă cu premii şi mult aşteptatul concert susţinut de Florin Chilian. Finalul evenimentului va fi marcat de un reuşit „after party”.

Biletele se găsesc la Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor, Corp B (parter), cafeneaua Queen’s şi Iulius Mall (etaj 2). Preţul unui bilet este de 30 lei. Banii obţinuţi din vânzarea biletelor vor fi donaţi tinerilor cu dizabilităţi locomotorii din cadrul Asociaţiei Club Sportiv „Iaşi 21”.