Youth Development Event

Meet people, companies, opportunities.

AIESEC Iaşi vă invită la Youth Development Event, o conferinţă organizată în cadrul campaniei de recrutare de primăvară. Evenimentul îşi propune să ofere studenţilor de orice profil o ocazie de dezvoltare a abilităţilor personale şi profesionale.

Aşa cum reiese şi din slogan, pe 19 martie, începand cu ora 10.00, tinerii vor avea ocazia perfectă de a interacţiona cu profesionişti de renume din mediul local şi cu oportunităţile oferite de AIESEC. De asemenea, va fi creat un mediu oportun pentru networking.

Agenda evenimentului include o primă parte destinată dezvoltării personale şi o a doua parte care oferă traininguri pe arii de specialitate împartite în 3 mari domenii:

• educaţional (Child Learning, Student Learning, Adult Learning)
  • IT (Search Engine Optimization, HTML 5, software)
  • management (HR, marketing, finanţe-banci)

Locaţia :  corpul B al Universităţii „ Al. I . Cuza”

Pentru participare vă rugam să completaţi formularul de pe www.aieseciasi.ro. Locurile sunt disponibile limitat, în ordinea primelor 25 de înscrieri pe fiecare subarie.