Seminar științific: Prof. dr. Maria Lazaridou

Prof. dr. Maria Lazaridou de la School of Biology, Aristotle University Thessaloniki-Grecia este invitata universității Alexandru Ioan Cuza din Iași în perioada 3 – 6 martie 2011, ca expert pe termen scurt în cadrul proiectului “Inovare şi dezvoltare în programele doctorale şi graduale universitare pentru adaptarea cercetării ştiinţifice la nevoile societăţii cunoaşterii”

Seminarul științific este planificat pentru zilele de: vineri, 4 martie, între orele 11:00 – 13:00, şi sâmbătă, între orele 10:00 – 12:00, și va avea loc în Sala 339 a Facultăţii de Biologie. În cadrul acestei acțiuni Prof. dr. Maria Lazaridou va susţine următoarele expuneri:

• „Postgraduate studies and qualification criteria at the Doctoral School of Biology” at Aristotle University Thessaloniki-Greece
  • „Ecological quality at a river basin level”
  • „Intra-basin spatial approach on pollution load estimation in a large Mediterranean river”.

urmate de discuţii cu participanţii. La expuneri sunt invitați profesori conducători de doctorat de la Facultatea de Biologie (și nu numai!), cadre didactice, cercetători, doctoranzi.