Câştigă o bursă de 400 de euro până la sfârşitul săptămânii

Pe data de 10 octombrie, doi studenţi vor primi câte o bursă de 400 de euro. Ce ai de făcut pentru a fi câştigător?

Înscrie-te până la data de 7 octombrie cu următoarele documente:

• Situaţia şcolară  din anul universitar 2009-2010 sau 2008-2009 (o poţi obţine de la secretariatul facultăţii)
  • CV-ul tău
  • O scrisoare-eseu de max. 2 pagini în care ne vorbeşti despre ce doreşti să faci după ce termini facultatea (intenţiile de dezvoltare profesională în următorii cinci ani)
  • Adeverinţe sau diplome care să ateste că ai luat premii la concursuri naţionale sau internaţionale sau că te-ai implicat  în proiecte studenţeşti (dacă este cazul)

• Cine poate candida?

Studenţi în anii II sau III la ciclul de licenţă, proaspeţi absolvenţi, studenţi la master – singura condiţie este să fi fost înscrişi în anul universitar 2008-2009 sau 2009-2010 la studii de licenţă.

Unde te înscrii?

Secretariatul Rectoratului, Corp A, et. II, la doamna Adina Cojocariu, şefă cabinet rector

De unde afli mai multe informaţii?

Student Magda Catargiu, reprezentatul studenţilor în conducerea universităţii

m_catargiu@yahoo.com

Când afli dacă ai câştigat?

Pe 10 octombrie, la ora 10.10, în Sala Senat

Ce reprezintă această bursă?

Bursele „Sfântul Dumitru” sunt oferite de Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” şi prof. univ. dr. Dumitru Oprea. Brusele reprezintă o recunoaştere a excelenţei pe plan academic, a performanţei în cadrul competiţiilor ştiinţifice studenţeşti şi a implicării sociale a studenţilor Universităţii „Alexandru Ioan Cuza”. Pot candida pentru această bursă studenţii Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi înmatriculaţi din ciclul de învăţământ de licenţă.

Citeşte regulamentul complet