Ghid esenţial pentru viaţa de student

A fi student este un job în sine. Ai nevoie de abilităţi speciale, cum ar fi să ştii cât mai poate fi ţinut laptele în frigider, înainte să fie considerat oficial „învechit” şi periculos pentru sănătate. Trebuie să ai instrument de gătit absolut esenţiale şi o reţea foarte bună de prieteni care să-ţi asigure cratiţele exotice pentru experimentele culinare pe care ţi le vei permite cam o dată pe lună, la bursă. În „fişa postului” intră nu doar să ştii ce este aia o „inferenţă”, ci şi să ştii să faci una.

Sfaturi şi ponturi folositoare despre ce ai de făcut găseşti în ghidul „Being a Student for Dummies„.

În curând, va fi gata şi Ghidul Studentului, un material realizat special pentru studenţii din anul I ai Universităţii „Alexandru Ioan Cuza”, unde vei găsi informaţii despre burse, mobilităţi în străinătate, asociaţii studenţeşti, posibilităţi de carieră şi celelalte oportunităţi pe care ţi le oferă doar studenţia la Cuza.