Rezultate – Facultatea de GEOGRAFIE ŞI GEOLOGIE

S-au afişat rezultatele concursului de admitere la Facultatea de Geografie şi Geologie aici

LICENŢĂ – Ultima medie

Domeniul Geografie

• Buget – 9,21
  • Taxă – 8,48

Geografia turismului – filieră francofonă

• Buget – 9,20
  • Taxă – 7,63

Ştiinţa Mediului

• Buget – 8,90
  • Taxă – 6,77

Geologie

Buget – 6,26

Inginerie Geologică

Buget – 7,35

Taxă – 5,63

Candidaţii declaraţi ADMIŞI la BUGET sau TAXĂ sunt aşteptaţi în perioada 19-26 iulie 2010 (inclusiv) între orele 09.00-16.00 pentru semnarea declaraţiilor.

Dacă nu te regăseşti pe lista celor admişi, trebuie să ştii că este posibil ca mediile de admitere să scadă, prin retragerea unor candidaţi care au fost admişi. Te vei regăsi pe lista „Contactare posibilă” şi vei fi rugat să contactezi comisia de admitere în cel mai scurt timp posibil. Pentru mai multe detalii citeşte http://360.uaic.ro/2010/07/in-atentia-candidatilor-deocamdata-respinsi-la-admitere/.

Dacă eşti printre cei admişi, FELICITĂRI! Ai devenit student de Cuza. Înscrie-te mai jos pentru a primi prin email, înainte de a începe şcoala,cele mai noi informaţii despre Facultatea de Geografie şi Geologie şi despre Universitatea “Alexandru Ioan Cuza”:

[wpmlsubscribe type=”list” id=”10″]