Înscrie-te până luni pentru o tabără gratuită la munte

copii-iarna Dacă ești student la „Cuza” poți depune până luni, 14 decembrie, o cerere la secretariatul facultății tale pentru a primi un bilet de tabără pentru vacanța de iarnă. Taberele sunt gratuite, adică nu plăteşti nimic pentru cazare şi primeşti bonuri de masă pentru întreaga durată a taberei. Singura cheltuială care îţi rămâne este costul transportului între localitatea ta şi staţiunea respectivă.

În cazul în care numărul de cereri depășeste numărul de bilete disponibile, departajarea se va face în funcție de media din semestrul anterior (sau media de admitere pentru cei din anul I) și/sau activitățile din campus.

În tabelul de mai jos găsești perioadele și locațiile între care poți alege. Luni va fi afișat la secretariat numărul de locuri pentru facultatea ta. Metodologia privind repartizarea locurilor în taberele studențești o poți citi aici.

tabel tabere

…și nu uita să participi și tu luni și marți la Sărbătoarea libertății.

sarbatoarealibertatii