Zoso: O idee pentru studenţi

Vali Petcu este cel care, sub numele de Zoso a lansat unul dintre cele mai influente bloguri din România. Articolele lui, scrise într-o manieră nonconformistă, nu trec niciodată neobservate, iar uneori stârnesc veritabile furtuni pe internet.

Ieri, Zoso a publicat un articol care vorbeşte despre cum poţi transforma facultatea dintr-un loc în care obţii o diplomă într-unul de unde obţii o diplomă valoroasă.

Eu am o idee. Luati facultatea ca pe un loc de unde puteti fura. Ce e cel mai la indemana? Cunoasterea. Experienta. Folositi dotarile facultatii. Laboratoarele care stau degeaba dupa ore. Profesorii, care va pot invata si recomanda pentru joburi. Biblotecile, care uneori ascund comori. Colegii, de la care puteti invata diverse chestii.

Citiţi articolul în întregime

3 Comentarii la "Zoso: O idee pentru studenţi"

1. Next   14/07/2010 at 4:41 pm

Te-a băgat măcar în seamă pentru articolul ăsta? sau încă speri? 🙂

2. Ana-Maria   15/07/2010 at 9:43 am

cui ii este adresata intrebarea?
    articolul respectiv a fost mentionat aici pentru a indruma studentii sa-l citeasca si nu din alte motive.

3. Next   15/07/2010 at 5:46 pm

Desigur. E un blogger excepţional, nimic de obiectat.