Programarea probelor la Educaţie Fizică şi Sport

Candidaţii sunt rugaţi să se prezinte la locul desfăşurării probelor cu o oră înaintea celei menţionate în programare (pentru apel, verificarea identităţii etc.), având asupra lor:


  • Echipament sportiv adecvat şi decent

  • Legitimaţia de candidat

  • Buletin sau cartea de identitate


Programările pentru fiecare probă pot fi consultate mai jos. Ne cerem scuze pentru calitatea slabă a imaginilor; listele originale pot fi consultate la sediul Facultăţii de Educaţie Fizică şi Sport.

Atletism

Probele se vor susţine la Stadionul „Emil Alexandrescu” începând cu ora 8.30 (nu există liste cu programări, toţi candidaţii care au optat pentru acestă probă se prezintă la aceeaşi oră)

Baschet

Probele se vor susţine la „Sala Polivalentă”, începând cu ora 8.30. Vezi programarea aici.

Volei

Probele se vor susţine la „Sala Penicilina”, începând cu ora 8.30. Vezi aici lista cu programarea.

Canotaj

Probele se vor susţine la „Baza dorobanţi”, începând cu ora 10.30. Vezi aici lista cu programarea.

Handbal

Probele se vor susţine pe terenul de bitum al facultăţii, începând cu ora 8.30. Vezi aici listele cu programările: lista 1, lista 2, lista 3, lista 4.

Fotbal

Probele se vor susţine pe terenul al facultăţii, începând cu ora 8.30.Vezi aici listele cu programările: lista 1, lista 2, lista 3.

Gimnastică

Probele se vor susţine în sala S1 al facultăţii, începând cu ora 9.30. Vezi aici lista cu programarea.

Scrimă

Probele se vor susţine în sala CSM Iaşi, începând cu ora 12.00. Vezi aici lista cu programarea.

Tir cu arcul

Probele se vor susţine la poligon CSM Iasi, începând cu ora 12.00. Vezi aici lista cu programarea.

Judo

Probele se vor susţine în sala S2 a facultăţii, începând cu ora 9.30. Vezi aici lista cu programarea.

Karate

Probele se vor susţine în sala S2 a facultăţii, începând cu ora 9.00. Vezi aici lista cu programarea.

Qwan ki do

Probele se vor susţine în sala S1 a facultăţii, începând cu ora 8.30. Vezi aici lista cu programarea.

Rugby

Probele se vor susţine Stadionul Agronomie, începând cu ora 8.30. Vezi aici lista cu programarea.


Candidaţii de etnie rromă sunt programaţi conform acestui document.

4 Comentarii la "Programarea probelor la Educaţie Fizică şi Sport"

  1. Pingback: PRIMELE REZULTATE | Info Studenţi UAIC

  2. paul   19/07/2009 at 7:01 pm

    va rog sa-mi spuneti daca stadionul agronomie este unul si acelasi cu stadionul alexandrescu ?

  3. madalina   19/07/2009 at 9:25 pm

    Stadionul Agronomie este altul decat Grigore Alexandrescu, dar este tot în Copou, aproape de rond, înainte să ajungi la Universitatea de Agronomie. Uite o hartă aici:

    http://www.univagro-iasi.ro/admitere2009/UniversitateaAgronomie-HartaCampus.pdf

  4. redu   21/07/2009 at 10:09 pm

    bai madalino… vezi ca NU se mueste GRIGORE… ci EMIL ALEXANDRESCU!!! FOST PRIMAR AL IASIULUI IN ANII 90… AVAND O MOARTE SUSPECATA… DACA NU STIAI MAI BINE RAMANEAI LA „alexandrescu” SI ATAT!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.