Evită coada de la casierie – plăteşte taxele la BRD

Vezi aici unde sunt situate agenţiile BRD de lângă Universitate

Taxele de înscriere la admiterea pot fi plătite la orice filială BRD, de pe tot teritoriul ţării. Poţi să eviţi cozile de la casieriile facultăţilor plătind din timp taxele de înscriere la facultate. O listă completă a filialelor BRD poate fi găsită aici.  Dacă încă nu ştii ce sumă trebuie să achiţi pentru taxa de înscriere la facultatea sau facultăţile care te interesează, poţi verifica informaţiile pe site-ul admitere.uaic.ro.

Pe chitanţă va fi precizat numele Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, contul acestuia (vi-l oferă banca în mod automat), facultatea pentru care plătiţi taxa şi cuantumul taxei. Lângă sediul Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” există două filiale BRD la care puteţi achita taxa de înscriere; acestea sunt localizate pe Bd-ul Carol I, nr.8 (lângă Biblioteca Academiei) şi pe B-dul Carol I nr. 48 (la Super Copou). Vedeţi mai sus localizarea pe hartă.