Opriţi tricourile !

Ei va ofera informatii in zilele ce urmează

Candidaţii la admitere care depistează pe Copou persoane îmbrăcate în tricouri cu inscripţia “întreabă-mă despre admitere” sunt rugaţi să îi oprească imediat pe proprietarii tricourilor. Şi să le ceară orice informaţie despre admiterea la “Alexandru Ioan Cuza” – de la “unde merg să mă înscriu?” până la “unde mă pot caza peste noapte?” şi “unde este cel mai apropiat Xerox”.

Studenţi voluntari ai Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” vor patrula Copoul, oferind informaţii tuturor candidaţilor interesaţi de admiterea la una din cele 15 facultăţi ale universităţii. Absolvenţii de liceu şi însoţitorii lor vor avea la dispoziţie şi câte un punct de informare în fiecare corp de clădire; aici, vor fi ajutaţi să găsească facultăţile care îi interesează, vor putea afla care este conţinutul dosarului de înscriere, câţi candidate s-au înscris până în ziua respectivă şi îşi vor putea clarifica orice nelămurire privind desfăşurea concursului de admitere. La hotline-ul de admitere – 0232 201581 – vor răspunde, de dimineaţă până seara, voluntari dispuşi să ofere informaţii, mai ales candidaţilor din alte oraşe decât Iaşul.