Ai intâlnit Caravana Cuza?

Caravana CuzaSaptămâna trecută, licee din toată ţara au fost vizitate de Caravana Cuza – trei echipe de studenţi care au răspuns tuturor întrebărilor despre admiterea la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza”. Cele trei echipe s-au numit „StudIS”, „Alexa” şi „13 pentru Cuza” şi au putut fi recunoscuţi în oraşe după „echipamentul” în tricouri albastre cu însemnele UAIC şi gălăgia simpatică.

Despre liceele pe care le-au vizitat şi ce s-a întâmplat în timpul dintre întâlnirile cu elevii puteţi citi pe blogul caravanei.

Dacă nu i-aţi întâlnit până acum, îi veţi putea vedea la Salonul Ofertelor Academice, care se va desfăşura în curând la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, în Sala Paşilor Pierduţi.